T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU

İstanbul İli Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği

Eyüp Devlet Hastanesi

Hastanemiz

İstanbul Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde hizmet veren Eyüp Devlet Hastanesi İstanbul'un tarihi semtlerinden Eyüp'te Silahtarağa Caddesi'nde Sağlık Bakanlığı'na bağlı hizmet veren devlet hastanelerimizdendir.
Eyüp İlçesi Otakçılar semtinde 1945 - 1952 yılları arasında İşçi Sigortaları Dispanseri olarak verilmeye başlayan sağlık hizmeti, 1952 yılından sonra şimdiki yerinde SSK Hastanesine dönüşerek devam etmiştir. 2005 yılından sonra da T.C Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş ve halen Eyüp Devlet Hastanesi olarak hizmet vermektedir.
Eyüp Devlet Hastanesi (B Grubu Hizmet Hastanesi ) halen;

      * 140 yataklı nitelikli hasta odalarına sahip klinikleri,
      * 104 muayene odalı poliklinikleri (Merkez Poliklinik-45, Gaziosmanpaşa Semt Polikliniği-20, Kemerburgaz Semt Polikliniği-8, Alibeyköy Semt Polikliniği-25)
      * II. Seviye Acil Servisi,
      * 8 yataklı II. Seviye ve 6 yataklı I. Seviye erişkin yoğun bakımları,
      * 15 yataklı Palyatif Bakım Merkezi,
      * 6 odalı/masalı ameliyathanesi ve merkezi sterilizasyon ünitesi,
      * Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji laboratuarları,
      * Röntgen, Tomografi, Manyetik Rezonans (MR), Mamografi, Ultrason (USG), Renkli Dopler Ultrason (RDUSG), Kemik Dansitometrisi ve Endoskopi tetkikleriyle görüntüleme merkezi,
      * Evde sağlık hizmeti birimi,
      * Toplum Ruh Sağlığı Merkezi
      * Ve diğer birimleriyle

günlük ortalama 3500-4000 hastaya hizmet vermektedir. Hastanemiz her yıl Sağlık Bakanlığı ve TSE tarafından yapılan dönemsel denetimler ile belgelenen yüksek kalite seviyesini devam ettirmektedir.

 

Eyüp Devlet Hastanesi